حرف تازه – شنیده ها حاکی از آن است با تعرفه از سوی برخی نمایندگان مردم در پارلمان محلی، حدودا ۱۰ الی ۱۵ نفر دیگر به مجموعه مشاوران شهرداری رشت اضافه شده اند. به گزارش حرف تازه، بر اساس این شنیده ها افراد تازه وارد عموما از افراد نزدیک به اعضای شورا به شمار می […]

حرف تازه – شنیده ها حاکی از آن است با تعرفه از سوی برخی نمایندگان مردم در پارلمان محلی، حدودا ۱۰ الی ۱۵ نفر دیگر به مجموعه مشاوران شهرداری رشت اضافه شده اند.

به گزارش حرف تازه، بر اساس این شنیده ها افراد تازه وارد عموما از افراد نزدیک به اعضای شورا به شمار می روند و ظاهرا به زیرمجموعه هایی از شهرداری رشت ملحق شده و با عقد قراردادهایی کار خود را آغاز کرده اند. 

این در شرایطی است که شهرداری رشت با مشکلات مالی عدیده ای دست به گریبان است و در پرداخت حقوق و مزایای کارکنان خود بارها ناتوانی خود را قاطعانه به اثبات رسانده و هم اکنون برای پرداخت بدهی های قبلی مجموعه و حقوق و مزایای معوقه کارکنان، عملا بخش قابل توجهی از پروژه های عمرانی به تعطیلی کشیده شده است و یا نسبت به گذشته روند بسیار کندتری را دنبال می کند. 

در این راستا سوالاتی به وجود می آید که امیدواریم در صورت صحت شنیده ها، مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه شهردار رشت زحمت پاسخگویی به آنها را بکشد. آیا در مجموعه عریض و طویل شهرداری نیروهای کارامدی برای این حوزه ها وجود ندارد؟ و اگر چنین است آیا این تخصص صرفا نزد همین افراد تعرفه شده نهفته است؟ با چه متر و معیاری این افراد ورود کرده اند؟ چه کسی و یا چه کسانی زحمت تحمیل یا تعرفه این نیروها به شهرداری را کشیده اند؟! چرا شهردار رشت با این موضوع موافقت کرده است؟ آیا شهروندان عوارض می دهند تا برخی افراد با استفاده از قدرت جایگاه خود که با رای مردم به دست آمده است، نیروهای نور چشمی خود را تعرفه کنند و حقوق های چند میلیونی را از جیب شهروندان بپردازند؟ 

طبیعتا در صورتی که این شنیده ها تکذیب شود نیازی به پاسخگویی به این سوالات از سوی مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه شهردار رشت نخواهد بود و بهتر است از زمان آزاد شده استفاده مطلوب برده و نحوه انتصاب و حضور خود در این مسئولیت خارج از چارت را که ظاهرا بدون هیچ سابقه رسانه ای قبلی اتفاق افتاده است تشریح نمایند! و در صورت امکان مثال هایی از انتصاب های خارج از چارت و بدون تخصص و تجربه قبلی شهرداری رشت را نیز در اختیار رسانه ها قرار دهند که آن موارد نیز به نحو مطلوب اطلاع رسانی شود.

امید است شهرداری رشت پاسخ شفافی به این ابهامات بدهد.