سید امیرحسین علوی رئیس جوان شورای شهر رشت پس از رد صلاحیت سومین شهردار منتخب شورای پنجم طی 9 ماه گذشته و انتقادات گسترده، در جلسه اخیر شورا در بخشی از سخنانش خطاب به استاندار گیلان گفت: از ایشان می خواهم که به این موضوع ورود کنند زیرا این درست نیست که همه تقصیرها را به گردن شورا بیاندازند.

حرف تازه – سید امیرحسین علوی رئیس جوان شورای شهر رشت پس از رد صلاحیت سومین شهردار منتخب شورای پنجم طی ۹ ماه گذشته و انتقادات گسترده، در جلسه اخیر شورا در بخشی از سخنانش خطاب به استاندار گیلان گفت: از ایشان می خواهم که به این موضوع ورود کنند زیرا این درست نیست که همه تقصیرها را به گردن شورا بیاندازند.

این در حالی است که عملکرد ضعیف شورا در خصوص انتخاب شهردار که حدود ۹ ماه بلاتکلیفی شهر رشت را در پی داشته است بر کسی پوشیده نیست و بی شک اعضای شورا به عنوان منتخبین مردم باید نسبت به انتخاب شهردار به عنوان یکی از اولیه ترین وظایف خود اقدام نمایند که در این زمینه عملکردی غیر قابل دفاع را به جا گذاشته اند. 

درگیری های درون شورایی و تقابل های طولانی مدت و کارشکنی های صورت گرفته از سوی برخی جریانات از جمله مسائلی است که وضعیت فعلی را رقم زده و کمتر کسی است که از شکاف عمیق ایجاد شده درون شورا بی خبر باشد هرچند که ممکن است برخی اعضای شورا این موضوع را قبول نداشته باشند.

این وضعیت انتقادات بسیاری را از سوی رسانه ها، فعالین سیاسی و اجتماعی و شهروندان به همراه داشته و آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت نیز در چند نوبت نسبت به وضعیت موجود انتقاد کرده اند. 

حال چند سوال از رئیس جوان شورا می پرسیم تا ابهامات به وجود آمده رفع شود…

۱٫آیا بهتر نبود به جای چنین مواضعی، بابت عملکرد ضعیف شورا و البته مدیریت نه چندان مطلوب خود در این نهاد از مردم عذرخواهی نمایید؟

۲٫سخنان اخیرتان، چه مفهومی به جز تقابل با دیدگاه و نظر افکار عمومی، رسانه ها و به خصوص نماینده ولی فقیه در گیلان را دارد؟ نظر خود را فراتر از تمام منتقدین می دانید؟ 

۳٫به طور مشخص کدام یک از گروه های منتقد، مدنظر رئیس جوان است که به دنبال ورود استاندار برای ساکت کردن منتقدین رفته اید؟

۴٫آیا فراموش کرده اید که یکی از جدی ترین منتقدین عملکرد شورا در خصوص انتخاب شهردار، آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت است؟ 

۵٫آیا رئیس شورا، وزارت کشور را مقصر وضعیت فعلی می داند؟ یا نهادها و گروه های دیگری را مقصر می داند؟

۶٫در جلسه انتخاب سومین شهردار منتخب، از شما سوال شد که آیا مسئولیت صلاحیت دو گزینه نهایی را می پذیرید؟ امروز شاید زمان مناسبی است تا به طور مشخص به این سوال پاسخ دهید…

از آنجا که شورای پنجم همواره شعار شفافیت سر داده است (و البته در عمل بسیاری از جلسات را غیر علنی و یا با حضور محدود خبرنگاران برگزار کرده است!) انتظار داریم با ارائه پاسخی شفاف ازسوی سید امیرحسین علوی به ابهامات به وجود آمده در خصوص مواضع اخیر پاسخ داده شود.

  • منبع خبر : اختصاصی حرف تازه