شهردار فردیس در یک نشست خبری از استعفای خود از مدیریت این شهرداری خبر داد.

حرف تازه – منوچهر غفاری در نشست خبری با اصحاب رسانه که صبح امروز در دفتر شهردار فردیس برگزار شد، اظهار داشت:متاسفانه در سنوات گذشته و نیمه اول سال ۹۶ برای موضوع انتزاع شهرداری فردیس از کرج کاری انجام نشده بود و تنها انتخابات شورای شهر و معرفی اعضای شورای شهر توسط دولت انجام شده بود.

وی افزود: بنده جزو ۲۷ نفری بودم که برای انتخاب شهردار فردیس رزومه دادم و بعد از طی مراحل قانونی به عنوان شهردار فردیس انتخاب شدم.

شهردار فردیس با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر فردیس در ابتدا هیچ زیر ساختی را نداشت و حتی سالن برگزاری جلسات برای برگزاری جلسات شورا وجود نداشت، بیان کرد: انتزاع فردیس از کرج با تمام فراز و نشیب‌های موجود هنوز هم به صورت صد درصدی انجام نشده است.

غفاری با بیان اینکه شهرداری فردیس در ابتدا هیچ ساختار و‌ چارت اداری نداشت و تنها شهردار منتخب شورای شهر اجازه فعالیت داشت، عنوان کرد: درآمد شهرداری بعد از انتزاع به شدت کاهش پیدا کرده بود و حتی مطالبات حقوق و مزایا کارمندان هم جذب نشده بود و پیمانکاران هم خواستار دریافت مطالبات خود بودند.

وی با بیان اینکه متاسفانه در سال ۹۷ بودجه شهرداری فردیس با سه ماه تاخیر ابلاغ شد، عنوان کرد: به دلیل مشکلات موجود حدود ۸ ماه از سال ۹۷ امکان برگزاری کمیسیون معامله برای انتخاب پیمانکار نداشتیم و نوسانات قیمت مشکلات جدیدی را برای شهرداری ایجاد کرد.

شهردار فردیس با بیان اینکه شهر فردیس بسیار شتاب زده گسترش یافته است، تصریح کرد: فردیس به لحاظ فرهنگی هیچ‌گونه زیر‌ساختی ندارد و فاقد بسیاری از نیازهای اساسی لازم برای یک شهر ۴۰۰ هزار نفری است، البته بخش خصوصی در این شهرستان در حال احداث مراکز فرهنگی و سینماست.

غفاری با بیان اینکه در شهر فردیس ساخت و ساز غیر مجاز بسیار رونق داشت که سبب ایجاد فضای ناپایدار شهری شده بود، گفت: وجود ساختمان‌های مسکونی ناپایدار و واحدهایی که فاقد هرگونه ایمنی لازم و ایستادگی لازم برای زلزله را دارند و شهر فردیس در مقابل زلزله بسیار آسیب‌پذیر است، توسعه ساخت و ساز غیرمجاز در این دوره به شدت کاهش یافت و به خوبی در این مورد در دوره فعالیتم عمل شد.

وی گفت: در حال حاضر ۱۰۰ میلیارد تومان موجودی در حساب شهرداری وجود دارد و می‌شود با این مبلغ کارهای بزرگی را انجام داد و این پول مازاد بودجه عمرانی است که حدود ۱۴۰ میلیارد تومان جزو بودجه عمرانی است.

غفاری با اشاره به استعفای خود از سمت شهرداری فردیس تصریح کرد: طی این ۲۰ ماه گذشته و مشکلات موجود در این شهرستان در مدیریت شهری از نخستین روزهای تنش‌ها و اختلاف‌هایی وجود داشت که سبب جلوگیری از تدوین یک برنامه برای مدیریت شهری شده بود و به هیچ وجه سعی نکردم که دلزده بشوم و افسردگی کاری داشته باشم و سعی کردم که خوب کار کنیم و حتی نمی توانستم در به کار گیری مدیران مد نظرم به دلخواه عمل کنم، در این مورد تفویض اختیار نداشتم.

وی با تشکر از همه کسانی که از وی در این مدت مدیریت حمایت کردند، گفت: امروز به این نتیجه رسیدم که شاید با نبودن من همدلی بیشتری بین اعضای شورای شهر به وجود بیاید و در حال حاضر وضعیت مدیریت شهری با درآمدهای کسب شده تثبیت شده و مدیریت شهری می‌تواند به مطالبات مردم رسیدگی کند و بدین وسیله از سمت خود در شهرداری فردیس استعفا می‌کنم.

وی گفت: استعفای خود را روز پنجشنبه تقدیم شورای شهر فردیس کردم و امیدوارم که این استعفا در جلسه فردا به تصویب برسد.

  • منبع خبر : تسنیم