رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April

شهردار رشت در دیدار با سرپرست کمیته امداد گیلان ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با کمیته امداد گفت: شهرداری در راستای اشتغال زایی با موضوع گردشگری بر اساس نیازهای کمیته امداد مشارکت می کند . شهردار این شهر، صبح چهارشنبه در دیدار با سرپرست کمیته امداد گیلان با اشاره به مشکلات مربوط به حوزه اشتغال […]

شهردار رشت در دیدار با سرپرست کمیته امداد گیلان ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با کمیته امداد گفت: شهرداری در راستای اشتغال زایی با موضوع گردشگری بر اساس نیازهای کمیته امداد مشارکت می کند .

شهردار این شهر، صبح چهارشنبه در دیدار با سرپرست کمیته امداد گیلان با اشاره به مشکلات مربوط به حوزه اشتغال و حمایت از افراد تحت پوشش کمیته امداد اظهار کرد: این نهاد با موضوعی درگیر است که با فراز و نشیب های اقتصادی کشور، پررنگ و کمرنگ می شود .

 
 
 

تاکید دکتر نصرتی بر مشارکت شهرداری رشت با کمیته امداد در راستای اشتغال زایی گردشگری

مسعود نصرتی با بیان اینکه کمک های فعلی به نیازمندان کمیته امداد تمام کشور در پایین ترین سطح قرار دارد خاطر نشان کرد : وضعیت اقتصادی و تورم موجب بروز مشکلات بیشتری در میان این قشر از افراد جامعه می شود.

وی دغدغه های کمیته امداد را بی شمار خواند و با بیان اینکه همین نهاد متولی اصلی حل مشکلات افراد تحت پوشش است تاکید کرد: مشکلات در این حوزه باید از پایه حل و فصل شود.

شهردار کلانشهر رشت با اشاره به قابلیت گردشگر پذیری این شهر گفت: مرکز گیلان توانایی و قابلیت اشتغالزایی از راه جذب گردشگر را دارا است.

نصرتی گفت : شایسته نیست در استانی که در جذب گردشگر مقام نخست را دارد، شاهد حضور نیازمند باشیم.

وی با تاکید بر رونق اشتغال افزود: کمک شهرداری به کمیته امداد تنها آرام بخش بوده و لازم است که بر مساله اشتغالزایی توجه شود.

 
 
 

این مسئول با بیان اینکه تولید اشتغال خلاقانه در سطح کشور از دست رفته است ادامه داد : شهرداری رشت برخود رسالت می داند تا در امر اشتغالزایی از راه جذب گردشگر ورود کند.

شهردار رشت گفت : هرچند شهرداری متولی ایجاد اشتغال نیست اما بی شک تاثیر گذار است و در راستای اشتغال زایی با موضوع گردشگری بر اساس نیازهای کمیته امداد مشارکت می کند.

نصرتی با اشاره به برخی اهداف تعریف شده در شهرداری که با مشارکت کمیته امداد قابل دسترسی خواهد بودگفت : شهرداری آمادگی همکاری با کمیته امداد را دارد .

 
 
 

سرپرست کمیته امداد گیلان: با تدبیری که از شهردار رشت مشاهده شده است انتظار دستیابی به موفقیت وجود دارد

سرپرست کمیته امداد گیلان نیز در این دیدار از رویکردهای فعلی این اداره کل در شیوه های نوین استفاده از فضای شهری خبر داد و اظهار کرد : تلاش داریم تا فصا و مبلمان شهری را ازحالت فعلی خارج کنیم و شهرداری رشت باید در این راستا کمک کند.‌

علیرضا محمدی گفت : باید بتوانیم مانند بسیاری از شهرهای بزرگ کشور از آخرین اقدامات الکترونیکی برای بافت موجود در رشت بهره برداری کنیم.

وی همچنین پیرامون اشتغال خانواده های تحت پوشش کمیته امداد نیز خاطر نشان کرد: این نهاد در صورت در اختیار گرفتن فضایی همچون زمین، در جهت اشتغال افراد تحت پوشش اقدام می کند.

سرپرست کمیته امداد گیلان، با اشاره به حضور نزدیک به ۸ هزار زن سرپرست خانوار، ۵ هزار کودک بی سرپرست، ۷ هزار بد سرپرست و ۲۴ هزار حامی در استان گفت: ماده ای در رشت تصویب و طی آن مقرر شد مشکلات به جای شورای شهر به کمیته امداد ارجاع و فقط از شورا کمک گرفته شود.

محمدی با اشاره به نگاه توانمند سازی خانواده های تحت پوشش کمیته امداد خاطر نشان کرد : خانوارهای نیازمند به شغل شناسایی شده اند .

 
 
 

وی گفت : هرچند که رسالت شهرداری ایجاد اشتغال نیست اما مشارکت مدیریت شهری می تواند بسیار موثر باشد زیرا ساماندهی این افراد موجب ساماندهی شهر نیز می شود.

سرپرست اداره کل کمیته امداد گیلان ادامه داد : حتی می توان از ظرفیت ناوگان شهری و یا ودیعه مسکن برای ساماندهی نیازمندان شهر استفاده کرد .

وی گفت : با تدبیری که از شهردار رشت مشاهده شده است انتظار دستیابی به موفقیت وجود دارد.

 
 
 

حوزه مدیریت شهری می تواند با وام های خوداشتغالی کمیته امداد در خصوص اشتغال زایی مشارکت داشته باشد

در این دیدار همچنین مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت نیز با بیان اینکه موضوع همکاری شهرداری رشت با کمیته امداد تاکنون در ۳ محور پیش رفته است اظهار کرد : شهرداری رشت در پروژه گیل بانو حمایت فراوانی داشت که قرار بود در این پروژه از ظرفیت اداره های کمیته امداد و بهزیستی به صورت مشارکتی استفاده شود .

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

نقش کلیدی مالک جوان سپیدرود در حفظ سهمیه لیگ برتری؛

سپیدرود در لیگ برتر ماندنی شد؛ خبری کوتاه از موفقیتی که بسیار سخت به دست آمد

حرف تازه - سپیدرود با همه فراز و نشیب ها، سرانجام در پایان هفته بیست و نهم لیگ برتر بقای خود را در این مسابقات تضمین کرد اما در این اتفاق نباید نقش مالکیت باشگاه را نادیده گرفت. سرخپوشان رشتی که از ابتدای فصل با مشکلات شدید مالی و مدیریتی دست به گریبان بودند در پایان نیم فصل اول مسابقات تنها ۱۲ امتیاز از ۱۵ بازی کسب کرده بودند که اگر همان روند امتیاز گیری در نیم فصل دوم نیز ادامه داشت امروز سپیدرود نیز همچنان به طور جدی در منطقه سقوط قرار می گرفت. مدیریت ابتدای فصل سپیدرود با عدم پرداخت مطالبات بازیکنان و کسب نتایج بسیار ضعیف باعث شد سپیدرود در شرایط بحرانی قرار بگیرد و ۵ هفته پایانی نیم فصل اول ۵ شکست پیاپی را تجربه کند. پس از آن هم وارد یک دوره مدیریتی کوتاه مدت شد که حواشی خاص خود را به همراه داشت. اما در ادامه دکتر تن زاده مالکیت این تیم را بر عهده گرفت و بدهی های قبلی سپیدرود را نیز متقبل شد. تن زاده در سخت ترین روزها دست این تیم را گرفت و هزینه های سنگین تیم داری را پذیرفت و تماشاگران را از نگرانی های همیشگی نجات داد. تن زاده یکی از ارکان اصلی موفقیت و تغییر روند سپیدرود بود و البته غیرت بازیکنان، همراهی هواداران و تدابیر کادر فنی نیز هریک به سهم خود نقشی مهم ایفا می کرد اما اگر جواد تن زاده مالکیت تیم را نداشت شاید علی کریمی هم به این تیم نمی آمد و شاید بازیکنان نیز به دلیل با مشکلات مالی بیشتر نمی توانستند با تمرکز مناسبی وارد زمین مسابقه شوند. مالک جوان و رشتی سپیدرود در برابر جریان سازی، اتهامات و کارشکنی های ناجوانمردانه سکوت کرد تا برای دفاع از خود، تیم را بیش از پیش وارد حاشیه نکند و همین تصمیمات و شیوه مدیریتی او باعث شد سپیدرود، اولین فصل حضور در لیگ برتر را با موفقیت به پایان برساند. پرداخت مطالبات و انجام تعهدات مالی، اسکان در هتل، توجه به ضرورت شرایط رفاهی پیش از هر مسابقه، برنامه ریزی های میان مدت و بلند مدت تنها بخشی از اقدامات تن زاده در این مدت کوتاه بود. بی تردید شهر رشت و هواداران وفادار گیلانی، تعصب و از خودگذشتگی تن زاده را از یاد نخواهد برد.

آخرین اخبار