رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
  • الجمعة ۱۰ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 25 May
در آیین افتتاح نمایشگاه مارلیک مطرح شد؛

آمادگی مدیریت شهری برای ایجاد موزه تخصصی در عمارت بلدیه

حرف تازه – رئیس شورای اسلامی شهر رشت، در آیین افتتاح نمایشگاه موزه باستان شناسی مارلیک، ضمن ابراز خرسندی از بازگشت جام های مارلیک گفت: ورود اشیای تاریخی و باستانی استان و نمایش آن در موزه رشت یک اتفاق مهم در حوزه گردشگری و میراثی است. دکتر سید امیر حسین علوی افزود: شایسته است تمام […]

حرف تازه – رئیس شورای اسلامی شهر رشت، در آیین افتتاح نمایشگاه موزه باستان شناسی مارلیک، ضمن ابراز خرسندی از بازگشت جام های مارلیک گفت: ورود اشیای تاریخی و باستانی استان و نمایش آن در موزه رشت یک اتفاق مهم در حوزه گردشگری و میراثی است.
دکتر سید امیر حسین علوی افزود: شایسته است تمام مردم گیلان به واسطه این اتفاق فرهنگی از موزه رشت بازدید نمایند و همه باید اطلاع داشته باشند و باید با تمام توان تلاش نماییم همه مردم گیلان از این اشیای باستانی بازدید نمایند.
وی با اشاره به حمایت های شورا و شهرداری در فرآهم آوردن مقدمات این رویداد فرهنگی تصریح کرد: سعی کردیم در حد امکان حمایت کنیم. البته می دانم که این گونه فعالیها نیازمند حمایتهای بیشتر است.
 
دکتر علوی با اشاره به بازدید کوتاه استاندار گیلان و حضور خالیش در مراسم اظهار کرد: خوب بود دکتر سالاری هم حضور داشتند و از نزدیک می توانستیم دغدغه های مدیربت شهری در حفاظت از بافت های میراثی و بازآفرینی را مطرح نماییم. استانی با این سرمایه میراثی نباید ظرفیت بروز استعدادهایش دراین سطح باشد و باید بسمت ایجاد موزه های تخصصی برویم.
وی تاکید کرد: برای راه اندازی موزه های تخصصی داخل رشت، دو نهاد مدیربت شهری و سازمان میراث فرهنگی باید با قدرت در کنار هم باشند. شورا و شهرداری در کنار سازمان میراث فرهنگی خواهد بود و با تمام توان در خدمت هستیم اما لازمه آن ایجاد زیر ساخت های فرهنگی است با تاکید بر حفظ سرمایه هایی که در رشت و گیلان است . و در این راه تلاش فعالین خودجوش میراث را باید ارج نهاد.
 
 وی بر افزایش سطح همکاری با میراث فرهنگی تاکید کرد و ابراز کرد: ظرفیت ها با یک هم افزایی مناسب افزایش دهیم.
هدف پاسداشت میراث این مرز و بوم است و از این ظرفیت ها مزیت اقتصادی ایجاد نمود.
رئیس شورا افزود: استانهای دیگر در این مقوله پیشرو هستند و ما عقب مانده ایم و این ایراد بما هم وارد است و لی باید با شتاب به پیش برویم.
 دکتر علوی تصریح کرد: برای من مایه فخر است که چنین اشیای بار ارزشی را در موطن خود می بینم. نسل جوان و آینده باید این ظرفیت را بداند و حفظ شود. بدین منظور مدیریت شهری اتوبوس رایگان برای بازدید دانش آموزان را فرآهم می کند.
  
 
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از محمد رسول محمد پور:

علیپور صدایی از پس سالها خاموشی… / بدون ستاد، بدون تبلیغات

محمد رسول محمدپور - اولین باری که او را دیدم با جامه پاکبانی روی دستان نحیف هم لباسان خود در میان زمین و آسمان بود. چشمهایشان بیش و پیش از آواهای بریده بریده و غرق در لهجه های عمیق با آدمی سخن میگفت و هر چین و چروک صورتشان خبر از سنگینی و سختی روزگارانی که گذشت میداد... فارغ از تحلیل های موجود در مورد چرایی کسب آرا قابل توجه محمد حسن علیپور به عنوان یک پاکبان در انتخاباتی نه چندان پاک و آلوده به مؤلفه های مختلف برای پیروزی، حضور وی در شورای پنجم به عنوان یک پدیده قابل توجه و عملکرد او قابل بررسی دقیق تر است. عده ای این حضور را به نوعی دهن کجی شهروندان به عملکرد ناملموس نخبگان منتخب ادوار شورا و برخی نتیجه دلسوزی شهروندان برای یک پاکبان میدانند، طیفی حضور وی را نتیجه اعمال نظر دستگاههای مرتبط با قدرت حاضر در پشت پرده وادی سیاست و دیگرانی اتفاقی از روی اقبال و بدون برنامه ریزی قبلی... لیکن در این میان کسی به اراده و تاثیر دستهایی نحیف که مهد حضور این پدیده بود اشاره نمیکند گویی هنوز هم به اعجاز آنها اعتقادی نیست!!! دستهایی که با یک بررسی کوتاه میتوان به نقش آنها در تغییرات و اتفاقات بزرگ در تاریخ این کشور از بروز انقلاب تا پایداری در ۸ سال جنگی نابرابر پی برد. باید توجه داشت امروز علیپور نماینده ای مختص به طیفی است که انباشت مطالبات آنها در گذر دهه ها بوی کهنگی و رنگ ناامیدی گرفته است. نیازهای قشری خدوم که رفع آنها نه تنها وظیفه مسئولین بلکه تکلیفی فراموش شده بر دوش تک تک شهروندان این شهر بود و بی توجه از کنار آن رد شدیم غافل از اینکه این نگاه غیر مسئولانه با ساختار یک جامعه مدنی و اصول زندگی شهروندی در منافات است. از روز اول حضور وی در شورای پنجم بسیاری نقد بر عدم تناسب این عضو برخاسته از جامعه کارگری نسبت با سایر اعضای شورای شهر و اخلال در ضرب آهنگ هماهنگ عملکرد این شورا به علت حضور او داشتند و شاید عدم آشنایی او از ساختارهای سیاسی و مدیریتی و نوع ادبیات بکار گرفته از جانب وی در برخی موارد و در روزهای ابتدایی مزیدی بر علت شدت این نقود میشد ولی امروز شرایط با روزهای اول متفاوت است. پاکبان داستان ما رفته رفته به خوبی درک کرد که به کدام دلیل رخت نارنجی شریف خود را با جامه تمیز و اتو کشیده مدیران عوض کرده است و در این وادی برای رسیدن به حقوق هم صنف های خود هر از گاهی صدای بلند و جملات تند کارگشا خواهد بود. امروز به خوبی آموخته که ابتدا باید پرده ضخیمی که مقابل دیدگان بسیاری کشیده شده دریده شود تا چشمان حضرات با نور حقیقت کف جامعه آشنا گردد و گامی در راستای این حجم از اختلاف طبقاتی بردارند. او از همیشه در راستای مطالبات کارگری جدی تر است و با این روال از این پس در هر دوره از انتخابات ...

آخرین اخبار